Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, koca lisans eğitimini Güçlü Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kuruluş düzlükında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kesimünde marka organizasyonu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kere önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece eğitim kesimünde aile olarak birbir hayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yetişkin ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası hareketli çhileışmalar yürüten KALKO, birbir hayli futbol, basket abdübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı Ekeçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cihetı aralık Türkiye’nin en yetişkin özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, eğitim düzlükında yaptığı sükselı girizgâhimlerden dolayı birbir hayli deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim düzlükında projeler yürütmektedir. Her sene birbir hayli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile baş başa öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Posted on Ağustos 15, 2022 in Uncategorized by admin

Comments on 'Ümit Kalko' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir