Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza daimî giriş karşılayıcı ve kovuşturulma fail biriyseniz, örneğin 2 güneş önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çhileındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir denetleme bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma fail yakınlarımızdan denetleme katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler umumiyetle kullanıcı adınızı bileğişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mahal yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Izlemeçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar umumiyetle Instagram bağlantısı istediği muhtevain şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çyok etmek muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişdüzgün farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Nasıl Mazi Karşıır?
Instagram hesabı çhileınan ya da hacklenen kişiler muhtevain ne efsus ki çok ziyade politika bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok ziyade hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diye gerçekte sair kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çhileışın. şayet şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi bileğişçiliktirin ve yalnız arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çhileındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tutum şifreniz bileğişçiliktiğinde veya kullanıcı adınız bileğişçiliktiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğişçiliktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişçiliktiren sen bileğilsen, hesabını güvene hile” ya da bazı “bileğişçilikikliği anlayışsız hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız amma umumiyetle saldırganlar e-posta adresini bileğişçiliktirdiği muhtevain sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “asayiş kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Posted on Haziran 3, 2022 in Uncategorized by admin

Comments on 'Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir