Sağlık Astrolojisi

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka sema cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir sema marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına semt veren bir antraktç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı altında bünyelır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit bölgeleri gibi zatî detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında hak adımları atmaları kucakin tavsiyelerde bulunur ve hız gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak görev kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içinde ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına semt veren bir disiplindir. Zaman da insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine şanlı alaka göstermektedirler. Bununla beraberinde astrolojinin uygulanması ve kullanmaı dair mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez mevlit haritası yorumlamak, nefis analizi kılmak, aşk ve münasebet astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirlik astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin hayatındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en esas görevlerinden biridir. Kişinin mevlit geçmişine, saatine ve namına bakılırsa hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin katiyen bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı henüz ziyade olgun sahibi bulunmak istiyorsanız, biriyi terimle önlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin kucakin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi kucakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit geçmişine bakılırsa belirlenir ve biriyi kişiye bakılırsa nefis ve gelecekteki olaylar karşı olgun verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Umumiyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur kucakin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Veladet haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin duygusal yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı gibi yaşama şekline bel fiyat.

Burç yorumlaması karşı çok ziyade olgun sahibi bulunmak kucakin, astroloji terminolojisine aşina bulunmak önemlidir.

Terim Fehvaı
Veladet haritası Bir kişinin mevlit anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini deyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı olgun verir.
Natal harita Veladet andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin hayatındaki olaylar ve nefis özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde davranış ederken bir başka gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin hayatındaki etkilere bel edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğmeslekimlere bel edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse bile, hak bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, müstakbel tahmini ve henüz sağlam çok mevzu karşı olgun tesviye dair berenarı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Posted on Mayıs 7, 2023 in Uncategorized by admin

Comments on 'Sağlık Astrolojisi' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir