Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “görev” yahut “iş” mealına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet işlemlerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak dâhilin kullanılmaya temellandı. Bu görevliler, örneğin büyüklük daireleri yahut kiliselerde çeşitli işlemlerle sorumlu olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda mevcut rastgele bir kişyeğin tanımlamak dâhilin kullanılmaya temellandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi umumiyetle hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda mevcut kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak dâhilin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi yahut salahiyettar bir konumda mevcut rastgele bir kişyeğin tanımlamak dâhilin kullanılmaya temellamıştır.

Posted on Nisan 5, 2023 in Uncategorized by admin

Comments on 'Official' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir